Výstava Atlas prstenů

Klášter – Ambit představuje nástěnnou výstavní intervenci v prostoru ambitu bývalého Kláštera Voršilek (vstup do obchodního domu Klášter, ulice Josefská 516/1, 60200 Brno).  

Kateřina Cendelínová – Atlas prstenů

Vernisáž proběhne 15. 5. 2024 v 18:00

První výstava v Ambitu sleduje výběr z vizuální tvorby Kateřiny Cendelínové, včetně karetní hry, kterou autorka navrhla jako svou bakalářskou práci během studia na FaVU VUT. Přesto se Kateřina v posledních letech soustředí převážně na design a zpracování autorských prstenů. Ve své šperkařské vizi spojuje zpracování kovů s kresbou, grafikou a narativem videoherních artefaktů. Paralelně tak vzniká řada samostatných kreseb, které ilustrují prsteny jako specifické osobní symboly, portály či průhledy do krajin, které nám poodhalují jejich skutečné vlastnosti.

Právě v tomto bodě se prsteny propojují s akvarely Lucie Poláškové, která se na výstavě soustředí na modely a design prostředí. V podobném duchu, byť již čistě v kontextu designu a výroby šperků Kateřina aktuálně pracuje na zavedení autorské šperkařské značky zapouzdřené jako Atlas prstenů.

Koncepce a design: Lucie Polášková, Vojtěch Vaněk
Food design: Nikola Chromečková – Besiidka studio
Grafický design: Lucie Polášková
Spolupráce: David Holubec
Tisk: Karel Bařina